دل نوشته
دل نوشتهعکس لباس عروس 2015 , مدل نمکدان , کفشهای تابستانه , عکسه تولد , مدل لباس 2015 , عکس های شناگر زن , دانلود آهنگ نرو محسن یگانه , کارت تبریک روز مادر , جنسیس 2015 , اس ام اس تنهایی گریه آور
عصرایران ؛ جعفر محمدی* - در هفت سالی که به لطف خداوند، سایت عصرایران فعالیت می کند، همواره بر آن بوده ایم که "نقد قدرت" شأن رسانه و جزئی از کارکرد ذاتی اش است؛ رسانه ای که نقد قدرت نکند، یا در دام مجیز گویی می افتد و یا در بهترین حالت، ضبط صوتی می شود بی خاصیت.

هم از این روست که از همان ابتدای فعالیت سایت، که با اواخر اولین سال دولت نهم مصادف بود، نقد "دولت مستقر" را در دستور کار جدی و تغییر ناپذیر خودمان قرار دادیم و این در حالی است که کمتر رسانه ای در آن زمان -که احمدی نژاد را "حلوا حلوا" می کردند- وارد گود نقد و انتقاد می شد.
البته رویکرد انتقادی عصرایران، خالی از دردسر هم نبود. انواع گزارش سازی ها، اتهام زنی ها، انتشار خبرهای دروغین در سایت های نزدیک به جریان دولت علیه عصرایران، پرونده سازی ها، شکایت ها و... جواب این رویکرد مستقلانه و منتقدانه بود (هنوز پرونده شکایت دو معاون رئیس جمهور سابق از عصرایران در دادسرا در جریان است.)

البته همواره بر آن بودیم و هستیم که نقد ، فقط ذکر کاستی ها و انتقاد از کژی ها نیست. هم از این روست که در طول سال های گذشته ، هر گاه نقطه قوتی در دولت پیشین دیدیم، بدان پرداختیم و حتی اگر جایی حمله ای غیرمنصفانه بر دولت شد، از حق دفاع کردیم و این ادعایی است که آرشیو موجود عصرایران - که در دسترس همگان است - آن را ثابت می کند.

نکته اما اینجاست که متأسفانه در دولت های نهم و دهم، کژی ها و ناراستی ها، بسیار بیشتر از قوت ها بود و این امر به علاوه بی پروایی و صراحت لهجه عصرایران باعث می شد انتقاد از دولت و دولتمردان بر حمایت از آنان غالب باشد.

خدا را سپاسگزاریم که به ما عنایت کرد در طول این سال ها رنگ عوض نکنیم و مانند برخی رسانه ها نباشیم که زمانی برای احمدی نژاد و دولتش سر و دست می شکستند و او را نظر کرده امام زمان(عج) می خواندند و دورانی تا مرز تکفیرش رفتند!

ما از همان ابتدا، منتقد دولت بودیم و تا واپسین روز ، بر آنچه باور داشتیم ثابت قدم ماندیم و صد البته ادعا نمی کنیم که خالی از خطا بودیم.

اینک، دوران ریاست حمهوری حسن روحانی آغاز شده است. عصرایران، اما همان عصرایران همیشگی است - دستکم چنین آرزویی داریم - و همچنان "نقد قدرت" را مهم ترین کارکرد رسانه می دانیم. احمدی نژاد، اینک کنار رفته است و بر مسند قدرت نیست و طبیعتاً او را با همه نقدهایی که بر او داشته ایم ، وا می گذاریم چه آن که نقدهای ما نه بر مبنای حبّ و بغض با شخص او ، که تابعی از عملکردش به عنوان "صاحب قدرت" بود. او اینک ، یک شهروند عادی است.

دیروز ، قدرت در دست احمدی نژاد و گروهش بود و تیغ انتقادمان متوجه آنان بود و امروز، شاهین قدرت بر شانه های حسن روحانی نشسته و او و دولتمردانش هستند که در معرض نقدهای ما قرار خواهند گرفت؛ هر چند که باید منتظر عملکردها باشیم.

باور داریم که هر گاه رسانه ای از وظیفه نظارتی خود دور ماند و تبدیل به ارگان قدرت شد، به انتهای خط رسیده است. از این رو عصرایران، خواهد کوشید همانند همه سال های پیشین، یک رسانه منتقد قدرت باقی بماند و دعا کنید که "انصاف و شجاعت" استمرار این روند را داشته باشیم.

*مدیر مسؤول عصرایران

نوشته شده در تاريخ 2015-08-19 توسط dublenevesht |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن زالو چیست؟
نقش دینگ در صنعت حمل و نقل
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه مدیریت
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ