دل نوشته
دل نوشتهعکس لباس عروس 2015 , مدل نمکدان , کفشهای تابستانه , عکسه تولد , مدل لباس 2015 , عکس های شناگر زن , دانلود آهنگ نرو محسن یگانه , کارت تبریک روز مادر , جنسیس 2015 , اس ام اس تنهایی گریه آور

آخرین وضعیت سکه در پیچ و تاپ طرح پیش فروش بانک مرکزی

ارائه اوراق مشارکت بجای سکه چه تاثیراتی خواهد داشت؟

امروز آغاز فاز دوم تحویل سکه های پیش فروش بانک مرکزی به متضیان است. طرحی از سوی دولت در جهت کنترل قیمت سکه پس بالا و پایین هایی چند ماهه اخیر ارائه شد. مدیر اداره بررسی‌ها و سیاست‌های...

شفاف :امروز آغاز فاز دوم تحویل سکه های پیش فروش بانک مرکزی به متقاضیان است. طرحی از سوی دولت در جهت کنترل قیمت سکه پس بالا و پایین هایی چند ماهه اخیر ارائه شد. مدیر اداره بررسی‌ها و سیاست‌های اقتصادی بانک مرکزی از تحویل بخشی  از2.2میلیون قطعه سکه که با نرخ 627 هزار تومان و با زمان تحویل 4 ماهه پیش فروش شده بود،خبر داد.

خبری که به گفته قربانزاده تا کنون از مجموع سکه‌های پیش فروش شده در مرحله اول، از اولین روز تحویل ( دوم اردیبهشت ماه) تاکنون حدود 2 میلیون و 600 هزار قطعه سکه تحویل پیش خریداران شده است.وی همچنین گفت :به جای بیش از 2.8 میلیون قطعه سکه ابزار جایگزین مورد استفاده قرار گرفته است.

قزبانزاده همچنین از باقی ماندن تنها سه روز کاری در ارائه اوراق گواهی سپرده به عنوان یکی دیگر از روش های اختیاری به جای تحویل سکه به متقضیان سخن می گوید.

طرحی که اگرچه به گفته کارشناسان مفید و سود آور است ،چرا که سبب جمع آوری هزینه های سرگردان و روانه شدن آن به سوی سیتم بانکی کشور می شود اما سوالی رو پیش روی اقتصاد دانان قرارمی دهد و آن این است؛ اگر بانک مرکزی می تواند سود 24 درصدی به این نوع سپرده گذاری مردم تعلق دهد چرا این کار را خصوص سایر بانک ها به اجرا در نیاورد؟

کیامهر کارشناس اقتصادی و مدرس دانشگاه در گفتگو با شفاف با تاکید بر این موضوع می گوید:با توجه به افزایش لجام گسیخته تورم در کشور به دلیل سیاست غلط دولت در وارد کردن بخش عظیم نقدینگی بدون پشتوانه به کشور،سپرده گذاری در بانک ها راه حل مناسبی است.سیاست انقباضی که سبب کاهش نقدینگی است اما به شرط نزدیک بودن نرخ سود با تورم است.

وی ادمه می دهد:اما در شرایط حال این نرخ سود 20 درصد است که تفاوت فاحشی با نرخ تورم دارد و متاسفانه نتوانسته کمک شایانی بکند.این کارشناس اقتصادی با خورده گرفتن به بانک مرکزی می گوید:اگر بانک مرکزی می تواند این این تبعیض رو در قبال خود قائل شود و سیاست های بانک مرکزی این اجازه را |می دهد ،چرا بانک دیگر برای جذب سپرده گذاری اجازه تخصیص چنین سودی را ندارند و این سیاست یک بام و دو هوا چه معنایی دارد؟

اما نکته دیگر که در این بین مور د توجه است ضرر مقطعی پیش خریدکنندگان سکه است .بر طبق آخرین قیمت ها تا کنون قیمت سکه طرح جدید 631 هزار تومان، طرح قدیم 645 هزار تومان و نیم سکه با 5 هزار تومان کاهش قیمت 317 هزار تومان برای فروش ارائه می شود که تفاوت فاحشی با قیمت پیش خرید کرده ندارد و حتی در هفته های پیش شاهد ضرر به عینه این افراد بودیم چرا که سکه تا نرخ 500 هزار تومان همکاهش پیدا کرد!/شفاف

نوشته شده در تاريخ 2017-12-12 توسط dublenevesht |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن زالو چیست؟
نقش دینگ در صنعت حمل و نقل
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه مدیریت
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ